Aktywność fizyczna dla każdego

lut 24, 2021 przez

Aktywność fizyczna dla każdego

Coraz więcej osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną i zacząć regularnie ćwiczyć. Jest to o tyle ważne, że w czasie pandemii pracujemy z domu, wiele godzin spędzamy w pozycji siedzącej przy biurku i nie mamy zbyt wielu okazji do ruchu – rzadziej wychodzimy, nie możemy także korzystać z klubów fitness i siłowni. Dobra aktywność fizyczna to taka, którą możemy uprawiać również w domu i nie ma do jej wykonywania przeciwwskazań. Taka właśnie jest joga – polecana ze względu na to, że ćwiczyć ją może każdy a korzyści z jej regularnego praktykowania są ogromne.

Aktywność dla mężczyzn

Powszechnie uważa się, że joga jest aktywnością przeznaczoną wyłącznie dla kobiet i dziewcząt. Kojarzy się z delikatnymi ćwiczeniami, które nie wymagają treningu siłowego i skomplikowanych przygotowań. W Internecie pojawiają się także prześmiewcze komentarze iż praktykowanie jogi przez mężczyzn może być odebrane jako “niemęskie”. Nie ma w tym oczywiście ani grama prawdy – joga jest aktywnością dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, postawę, oczyścić ciało a także zresetować umysł. Joga dla mężczyzn to świetny sposób spędzania wolnego czasu, dostępne są również pozycje i asany przygotowane specjalnie z myślą o panach. W Internecie znaleźć można coraz więcej stron, na których opisane są takie asany. Spróbuj zacząć regularnie ćwiczyć jogę a Twoje ciało będzie Ci wdzięczne.

Zalety uprawiania jogi

Korzyści z uprawiania regularnych sesji jogi są wszechstronne – joga wpływa pozytywnie nie tylko na nasze ciało ale również na umysł, pozwala w pełni się zrelaksować i później lepiej żyć i pracować. Joga pomaga na bóle kręgosłupa, stawów i mięśni co jest niezwykle ważne w czasie gdy każdego dnia pracujemy przy komputerze i wiele godzin spędzamy w niewygodnej, niezdrowej pozycji. Ułatwia koncentrację, pozwala uspokoić oddech, łagodzi objawy bezsenności zatem zaleca się ćwiczyć przed położeniem się do łóżka. Joga poprawia także naszą postawę, polepsza krążenie krwi i usprawnia metabolizm. Dzięki głębszemu oddychaniu nasze ciało i krew są lepiej natlenione a więc czujemy się lepiej. Jogę można polecić każdemu bez względu na płeć, wiek czy ogólną sprawność fizyczną. Wśród rozmaitych asan każdy znajdzie swoje ulubione.

 

Zd

Podobne

Tagi