Jakie zioła oczyszczają płuca

lis 30, 2018 przez

Jakie zioła oczyszczają płuca

Smog oraz zanieczyszczenie powietrza, a także grzyb mogą być przyczyną wzmożonego kaszlu. Jeśli rzucamy palenie, uciążliwa chrypka lub kaszel są dobrym symptomem. Oczyszczanie płuc lub oskrzeli z zalegającej wydzieliny, możemy wspomagać naturalnymi metodami. Jakie zioła oczyszczają płuca i czy są naprawdę skuteczne?

 

Najbardziej znanym ziołem w Polsce, które dobrze działa na drogi oddechowe jest tymianek. Takie zioła na płuca kupimy najczęściej w aptece. Picie naparu z tymianku działa bakteriobójczo i ułatwia odkrztuszanie. Tymianek wchodzi w skład wielu leków, w tym syropów dla dzieci.
Jeśli nie wiemy, jakie zioła oczyszczają płuca, możemy poradzić się farmaceuty. Rodzimy przemysł zielarski oferuje zioła na płuca na bazie, nie tylko tymianku, ale i babki lancetowatej lub sosny zwyczajnej. Zawsze należy się upewnić, czy ziołowe preparaty mogą być przyjmowane z innymi lekami. Zdarza się, że zażywanie niektórych leków z grupy sterydów może wykluczać użycie ziół.

 

Kiedy zastanawiamy się, jakie zioła oczyszczają płuca, pamiętajmy żeby w razie zaostrzenia objawów udać się do lekarza. Ostre zapalenie oskrzeli lub płuc wymaga podania silnych medykamentów. W tym wypadku nawet najlepsze zioła na płuca, mogą być nieskuteczne.
Warto również mieć na uwadze, zwłaszcza jeśli nie mamy pojęcia, jakie zioła oczyszczają płuca, żeby być ostrożnym podczas zakupów. Kupujmy mieszanki ziołowe ze sprawdzonych źródeł i pamiętajmy, że nie ma cudownych leków, które powodują natychmiastowe uzdrowienie. Zioła na płuca mogą być pomocne, o ile wiemy jak je stosować i robimy to po konsultacji ze specjalistą.

Podobne

Tagi