Ciąża, a wysiłek fizyczny

lis 21, 2018 przez

Ciąża, a wysiłek fizyczny

Niejednokrotnie większość z nas słyszała słowa “ciąża to nie choroba”. Duża część ludzi jest zdania, że kobieta w ciąży przede wszystkim nie powinna dramatyzować. Tylko jak to jest z wysiłkiem fizycznym?

 

Zalecenia lekarzy są takie, że jeśli kobieta ćwiczyła przed zajściem w ciążę, nie powinna z tego rezygnować tylko ze względu na swój aktualny stan. Uprawianie sportu jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu i korzystnie wpłynie na rozwój płodu. Jeśli biegamy przed ciążą, to w pierwszych tygodniach ciąży dobrze byłoby, gdybyśmy to kontynuowały.
Wysiłek fizyczny dobrze wpłynie na nasze krążenie krwi, a lepsze ukrwienie korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

 

Sport w ciąży nie wpływa negatywnie na stan zdrowia, dopóki nie wystąpią pierwsze objawy ciąży. Możliwe, że przez nudności będziemy musiały zrezygnować z porannej jogi.
Czasami występują komplikacje, wtedy kobieta w ciąży powinna zrezygnować z uprawiania sportu i zacząć się oszczędzać. Dużo odpoczynku czy krótki spacer mogą być jedynym na co możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy jednak, że ten czas szybko minie i niebawem będziemy mogły z powrotem wrócić do aktywności.

Podobne

Tagi