Doskwiera ci ciągłe zmęczenie? Ta witamina może pomóc

cze 5, 2019 przez

Doskwiera ci ciągłe zmęczenie? Ta witamina może pomóc

Przemęczenie, niemożność skupienia uwagi bywają bardzo dokuczliwe i frustrujące. Próbujemy się skupić na pracy, a nasze myśli uciekają gdzieś daleko. Nie da się tak funkcjonować na dłuższą metę.

Dobrze się wyśpij

Powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość snu w ciągu doby. Dla osoby dorosłej jest to między 7 a 8 godzin. Jeśli pomimo regularnego wypoczynku zmęczenie nie ustępuje należy poprosić swojego lekarza o odznaczenie hormonów tarczycy. Przewlekłe zmęczenie jest bowiem jednym z objawów niedoczynności tarczycy, która nieleczona może zaburzyć działanie całego organizmu.

Ta witamina ci pomoże

Przy braku koncentracji i znużeniu warto również zastanowić się czy nie cierpimy na niedobór witaminy b3. Zwanej także witaminą pp i niacyną. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Wspiera nasz mózg i psychikę. Może pomóc poprawiając koncentrację, zmniejszając zmęczenie i dodać nam pewności siebie.

Uzupełnij swoją dietę o te produkty

Witamina b3 w czym jest jej najwięcej? Sporo niacyny znajdziemy w produktach pochodzenia zwierzęcego. Są to wędliny jak i całe kawałki mięsa. Sprawdzi się pierś z indyka, cielęcina czy wieprzowiny. Wybierając warzywa sięgnijmy po brokuły, sałatę i szpinak. Jeśli nie chcemy zmieniać diety a stwierdzono u nas niedobór b3 warto rozważyć suplementację. Dawkę należy skonsultować z lekarzem bądź przestrzegać informacji zawartych na opakowaniu. Przedawkowanie suplementu z niacyną niesie za sobą poważne konsekwencje.

 

Podobne

Tagi