Jak leczyć suchy kaszel u dziecka

lut 28, 2020 przez

Jak leczyć suchy kaszel u dziecka

Brak spacerów i przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, źle oddziałuje na drogi oddechowe najmłodszych. Niesprzyjająca pogoda i przesilenie wiosenne, dodatkowo osłabiają organizm maluchów. W wyniku tych czynników, dzieciom może dokuczać suchy kaszel. Jak leczyć suchy kaszel i jakie domowe receptury wykorzystać?

 

Jeśli nie mamy pojęcia, jakie sposoby na suchy kaszel u dziecka będą najlepsze, powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza. Nie wolno sugerować się diagnozami z internetu, gdyż każdy przypadek jest inny.
Gdy pediatra pozwala na stosowanie domowych sposobów, w pierwszej kolejności, możemy wykorzystać miód. Syrop z cebuli na bazie miodu, łagodzi kaszel i podrażnione gardło. Kiedy zastanawiamy się, jak leczyć suchy kaszel, jeśli maluch jest uczulony na miód, możemy zastąpić go cukrem.

 

Sposoby na suchy kaszel u dziecka mogą być skuteczne, gdy zastosujemy zioła. Napar z tymianku, czy płukanie jamy ustnej i gardła szałwią dają dobre rezultaty.
Szukając odpowiedzi na pytanie, jak leczyć suchy kaszel u dziecka, musimy uwzględnić wietrzenie i nawilżanie pomieszczenia. Przy suchym kaszlu nie są jednak wskazane inhalacje, które wzmogą objawy.
W aptece zaopatrzymy się w pastylki do ssania. Kiedy rozważamy, jak leczyć suchy kaszel, powinniśmy wiedzieć, że syropy przeciwkaszlowe dajemy tylko na noc, przy wzmożonym kaszlu. W innym wypadku są raczej nie wskazane.

 

Zanim wdrożymy sposoby na suchy kaszel, upewnijmy się, że nie jest on reakcją alergiczną czy początkiem nerwicy. Zdarza się, że dzieci silnie przeżywają niektóre zdarzenia i mogą w ten nietypowy sposób radzić sobie ze stresem.
Nigdy nie eksperymentujmy na najmłodszych. Podejrzane preparaty i cudowne zioła niewiadomego pochodzenia, nie mają zazwyczaj żadnej skuteczności i służą jedynie bogaceniu się wszelkiej maści hochsztaplerów i uzdrowicieli.

Podobne

Tagi