Przesilenie wiosenne.

sie 30, 2018 przez

Przesilenie wiosenne.

Na wiosnę zmęczenie, stany depresyjne zbędne kilogramy i dolegliwości różnego rodzaju to najczęściej występujące symptomy po zimie. Nazwano to syndromem wiosennego zmęczenia, gdyż naszemu organizmowi trudno jest otrząsnąć się z zimy. Należałoby mu w tym pomóc.

 

Pory roku mają wpływ na nasze samopoczucie im dłużej przebywamy wiosną na zewnątrz tym lepsze mamy samopoczucie, ustępują różne dolegliwości i stany przygnębienia. Jeżeli taki stan utrzymuje się dłuższy czas lekarze kojarzą takie zjawisko z mniejszą ilością witamin i pierwiastków w organizmie i odzyskanie energii i formy nie jest takie łatwe. Najłatwiejszym sposobem aby pozbyć się różnych dolegliwości jest wiosenny spacer. Aktywność ruchowa wpływa korzystnie na osoby w każdym wieku. Doskonałym środkiem do wiosennego rozruchu jest też pływanie na basenie.

 

Wiosną można skorzystać wreszcie z dobrej pogody i zacząć jeździć na rowerze, wybór aktywności treningowej musi być dostosowany do możliwości fizycznych oraz dopasowanie do zainteresowań, temperamentu i potrzeb danej osoby. Klimat w którym, żyjemy nie daje nam zbyt wielu dni spełniających idealne warunki do uprawiania rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu. Jeśli jednak zdecydujemy się na treningi na świeżym powietrzu, mamy i tak dużo możliwości na przykład spacery biegi, jazda na rolkach, nordic walking. Jest to najlepszy sposób na wzmocnienie organizmu.

Podobne

Tagi