Kilka słów o rybce zwanej Nemo

maj 13, 2017 przez

Kilka słów o rybce zwanej Nemo

Chyba każdy wie, jak wygląda błazenek, a to dzięki za sprawą filmu animowanego „Gdzie jest Nemo?”, opowiadającego o perypetiach mieszkańców Wielkiej Rafy Koralowej. A jakie są w rzeczywistości te małe, pięknie wyglądające rybki?

Błazenki – wygląd zewnętrzny

Nazywają się z łaciny Amphiprionami. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są piękne biało-pomarańczowe pasy, biegnące wzdłuż obu boków. Błazenki nie osiągają dużych rozmiarów. Zazwyczaj długość ich ciała nie przekracza 30 centymetrów długości.

Życie w naturze i życie w akwarium

W środowisku naturalnym miejscem życia błazenków jest rafa koralowa, a dokładnie ukwiały, z którymi te małe rybki żyją w pełnej symbiozie, zyskując naturalnego sojusznika i obrońcę. W zamian wabią dla koralowca inne zwierzęta oraz dbają o jego czystość, usuwając resztki pokarmów i gromadzące się zanieczyszczenia.

Można je znaleźć w morzach koralowych oraz w oceanach: Spokojnym i Pacyficznym

Rybka Nemo do akwarium bywa chętnie i często wybierana jako ozdoba i prawdziwa chluba morskiego zbiornika. Najlepiej aby decydować się na zakup pary. Nadają się niemal do każdego zbiornika. Wyznaczają swój rejon (np. wokół ukwiału), trzymając się go.
Błazenki są świetnymi zwierzęta dla każdego akwarium morskiego.

Podobne

Tagi