Sposoby na przeciążoną wątrobę

wrz 2, 2018 przez

Sposoby na przeciążoną wątrobę

Czujesz się źle po zjedzeniu smażonego mięsa, a po kapuśniaku masz uciążliwe wzdęcia? To dowód na, że twoja wątroba jest przeciążona i potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Możesz wspomóc ją w tym stosując domowe sposoby na regenerację wątroby.

 

Kuracja sokiem buraczano-jabłkowym. Umyj i obierz dwa duże buraki oraz cztery średniej wielkości jabłka. Wyciśnij z nich osobno sok w sokowirówce lub wyciskarce wolnoobrotowej. Zmieszaj oba soki w proporcji 1:1. Wypij połowę mieszanki dziesięć minut przed śniadaniem. Pozostały sok odstaw do lodówki. Następnego dnia podgrzej nieco sok i wypij w ten sam sposób. Powtórz kurację trzy razy, robiąc za każdym razem dzień przerwy.
Napój z octem jabłkowym. Do szklanki ciepłej wody dodaj dwie łyżeczki octu jabłkowego i jedną łyżeczkę miodu. Mieszaj dopóki miód się rozpuści. Szklankę tego napoju pij regularnie przez tydzień rano i wieczorem, najlepiej przed posiłkiem.

 

Woda żurawinowa. Niesłodzony sok z żurawin wymieszaj z przegotowaną wodą w proporcji 1:6. W ciągu dnia wypijaj od trzech do czterech szklanek tego napoju.
Oprócz tego, wprowadź na stałe do diety produkty, które pomagają wypłukać z organizmu tłuszcz. Radykalnie ogranicz alkohol, kawę, papierosy i produkty zawierające cukier. Wzbogać dietę w błonnik, który przyspiesza pasaż przewodu pokarmowego. Gdy będziesz się trzymał zdrowych nawyków, wątroba na pewno ci się odwdzięczy długim zdrowiem.

Podobne

Tagi