Golenie wąsa-jak powinno wyglądać?

sty 21, 2020 przez

Golenie wąsa-jak powinno wyglądać?

Pierwsze golenie to ważne wydarzenie w życiu każdego nastolatka. Jest to znak, że chłopiec staje się mężczyzną. Z jednej strony jest to powód do dumy, z drugiej może być przyczyną nowych kłopotów związanych z pielęgnacją twarzy.

 

Najczęściej pierwszy zarost u nastolatków ma postać delikatnego meszku nad górną wargą. Kilka kępek włosów na policzkach i brodzie jeszcze w niczym nie przypomina modnej obecnie brody. Niestety, całość nie prezentuje się najlepiej, dlatego dobrze jest jak najszybciej się go pozbyć. Każdy nastolatek powinien więc zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy i kosmetyki. W żadnym wypadku nie wolno korzystać z maszynki do golenia taty lub starszego brata. Kosmetyki również trzeba dobierać indywidualnie do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na rodzaj naszego zarostu. Miękki i delikatny można ogolić każdą golarką, natomiast twardszy i szorstki wymaga specjalnie do niego przeznaczonych przyrządów i kosmetyków zmiękczających.

 

Pierwsze golenie wąsa– czym ogolić?

Wybór pierwszej golarki stanowi nie lada wyzwanie. Elektryczne, tradycyjne z wymiennym ostrzem, jednorazówki, z jednym ostrzem czy te posiadające kilka ostrzy to najpopularniejsze obecnie akcesoria do golenia. Elektryczna maszynka wydaje się idealnym sprzętem dla początkującego nastolatka, który chce ogolić wąsy, gdyż jest prosta w obsłudze. Wystarczy delikatnym ruchem przejeżdżać po zaroście. Wadą golarek elektrycznych jest na pewno trudność z precyzyjnym dotarciem do wszystkich miejsc na twarzy. Niektóre golarki posiadają głowicę z trzema ostrzami, która zapewnia dokładne, komfortowe i bez podrażnień usuwanie zarostu, oraz trymer do stylizacji wąsów. Najważniejszą zaletą tradycyjnej maszynki to dokładność i precyzja, z jaką dociera ona do trudno dostępnych obszarów. Poręcznym ostrzem możemy bez trudu manewrować,a by dotrzeć do każdego miejsca na twarzy, a dodatkowo usuwa ono włosy tuż przy skórze, nie wyrywając ich. Wiele maszynek jest wyposażonych w 3 ostrza, które na długo zapewniają komfort golenia. Żelowy pasek chroni przed niepotrzebnymi podrażnieniami, podczas gdy ulepszona osłona Skin Guard pomaga naciągnąć skórę, aby przygotować nasz zarost do cięcia.

Podobne

Tagi