Rodzaje olejków konopnych

cze 26, 2022 przez

Rodzaje olejków konopnych

Olejki konopne to produkty, które obecnie stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej możemy kupić je w sklepach spożywczych jako dodatek do dań lub w sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety. Olej konopny posiada wiele właściwości zdrowotnych, ponieważ w swoim składzie ma kwasy tłuszczowe. Olejki kopne maja zastosowanie w medycynie, profilaktyce, kosmetyce jak również z kuchni.

Rodzaje olejków konopnych:

  1. Olej z nasion to olej pozyskiwany z legalnych plantacji konopi siewnych. Ma ziemisty smak, a jego zapach przypomina orzechy lub słonecznik. Nie należy go podgrzewać ani smażyć. Spożywać należy na surowo, ponieważ wtedy zachowuje swoje właściwości lecznicze. Taki olej musimy przechowywać w lodówce a po otwarciu należy spożyć go w ciągu 3 – miesięcy. Nasiona posiadają wiele witamin i składników odżywczych. Olej z nasion odżywia organizm człowieka oraz działa kojąco. Posiada wiele zdrowotnych właściwości takich jak hamuje rozwój cukrzycy, miażdżycy i nadciśnienia tętniczego. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, koi rany i skórę. Dla kobiet to wyśmienity środek, który łagodzi napięcie przedmiesiączkowe, obniża poziom cholesterolu. To również doskonały suplement, który hamuje mnożenie się tkanki nowotworowej, łagodzi bóle reumatyczne, poprawia stan włosów, skóry i paznokci. Dobroczynnie działa na ludzkie serce, ponieważ wspomaga jego pracę, a także wątroby i nerek. Olejek przeciwdziała łuszczycy i atopowemu zapaleniu skóry.
  2. Olej z kwiatów czyli najbardziej popularny olejek CBD. W wyniku przeprowadzanych badań uznano, że związek ten jest najsilniejszą substancją leczniczą. Olejek ten pozyskiwany jest z marihuany i konopi, ale nie jest psychoaktywny. Rozróżnia się dwa rodzaje olejku CBD: olej oczyszczony – filtrowany w celu usunięcia chlorofilu, wosku i materii roślinnej oraz surowy – bardziej naturalne, ponieważ nie poddaje się ich dalszej obróbce. Olejek z kwiatów nie uzależnia, a nadmierne spożywanie nie powoduje skutków ubocznych. Pomaga na stany zapalne, choroby immunologiczne, na rożnego rodzaju bóle np. głowy, mięśni i kości. Działa dobroczynnie na reumatyzm, reumatoidalne zapalenie stawów. Jest również pomocny przy nerwicy, psychozach, depresji czy stanach lekowych. Łagodzi bezsenność, zapobiega nadpobudliwości. Ułatwia zasypianie. Olejek CBD pomocny jest w chorobach nowotworowych, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek rakowych.
  3. Olej z marihuany czyli RSO, pozyskiwany jest z tej samej rośliny co olejek CBD, ale z innej odmiany. Ze względu na wysokie stężenie THC jest to środek silnie psychoaktywny, w Polsce uprawa jest nielegalna. Olejek taki również wykazuje działanie lecznicze, ale jest ono słabsze niż olej z CBD. Ze względu na zawartość THC jest on podawany jedynie pod kontrola lekarza.

Konopie indyjskie z reguły postrzegane są jako zakazana marihuana, co nie jest prawdą. Olej konopny nie powoduje halucynacji. Przed wprowadzeniem go na rynek w Polsce, jest dokładnie badany pod względem składu.

Podobne

Tagi