Jak pokonać strach przed epidemią

sie 16, 2018 przez

Jak pokonać strach przed epidemią

W obliczu zagrożenia nieznaną chorobą na skalę światową, wiele osób wpada w popłoch. Takim sytuacjom towarzyszy silny lęk spowodowany obawą przed zachorowaniem, także najbliższych. Jak pokonać strach przed epidemią, aby nie doprowadziło to do zaburzeń nerwicowych i histerii?

 

Podstawową bronią w walce z lękami jest dotarcie do ich przyczyn powstawania. Jeśli drżymy na samą myśl o epidemii, powinniśmy pomyśleć, co zrobić by uniknąć zagrożenia. Kiedy boimy się choroby, musimy zadać sobie pytanie, jak ustrzec się skutków epidemii. Minimalizowanie ryzyka zakażenia da nam poczucie bezpieczeństwa i kontrolę nad własnym strachem. Stosowanie się do wytycznych zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia oraz rząd, zaowocuje lepszym samopoczuciem.
Zdarza się, że pytanie na temat tego, jak ustrzec się epidemii rodzi w naszych głowach apokaliptyczne myśli. Czujemy, że zły los nas dopadnie i ciężko zachorujemy lub umrzemy. Aby oderwać potok takich negatywnych myśli, powinniśmy nauczyć się sztuki relaksacji. Joga lub medytacja, a także umiarkowany wysiłek fizyczny, pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, jak pokonać strach przed epidemią.

 

Kiedy szukamy rozwiązań, jak ustrzec się skutków epidemii, musimy być czujni. W sieci znajdują się niebezpieczne strony, które służą jedynie do nabijania kieszeni oszustom. Cudowne leki na odporność nie istnieją, tak samo jak preparaty na raka czy długowieczność. Ludzie, którzy wykorzystują strach innych i próbują na tym zarobić, są złodziejami i socjopatami bez krzty refleksji i empatii.
Kwestia tego, jak pokonać strach przed epidemią zależy też od naszego charakteru. Odważni ludzie, którzy wykazują się asertywnością i zdrowym rozsądkiem na co dzień, mogą łatwiej oswajać lęki i wyjść obronną ręką, nawet z największej katastrofy.

Podobne

Tagi