Jak temperatura ciała wpływa na organizm.

lip 16, 2018 przez

Jak temperatura ciała wpływa na organizm.

Każdy doskonale wie że korzystna temperatura Naszego ciała wynosi 36, 6 stopni. Lecz co się dzieje gdy temperatura jest zbyt niska, albo nadmiernie wysoka?

 

Zbyt niski wynik na termometrze może Nas zaniepokoić, Lecz zawsze jest lepiej powtórzyć czynność nawet kilkukrotnie tak by Mieć pewność że wynik jest prawidłowy. Może do tego dojść gdy Jesteśmy w chłodniejszym pomieszczeniu lub również to że Jesteśmy osłabieni. Długotrwała niska temperatura jednak może też świadczyć o poważniejszych schorzeniach lecz z tym zawsze trzeba się wybrać do lekarza ponieważ zawsze jest to sprawa indywidualna i potrzebujemy profesjonalnej diagnozy.
Co się jednak dzieje gdy widzimy wynik wyższy nic 38 stopni?
Gdy dostajemy gorączki zwykle podczas grypy lub przeziębienia to znak że nasz organizm walczy z wirusem broniąc się w ten sposób, jest to jedyny sygnał który organizm wysyła podczas walki i chociaż w trakcie zbyt wysokiej temperatury dodatkowe objawy takie złe samopoczucie, poty czy dreszcze są mało przyjemnie tak czasem nie warto zbijać zbyt szybko temperatury ponieważ organizm musi się w ten sposób bronić.

Podobne

Tagi