Pozytywny wpływ sportu dla naszej skóry – aktywność fizyczna a wygląd skóry

lis 10, 2020 przez

Pozytywny wpływ sportu dla naszej skóry – aktywność fizyczna a wygląd skóry

Często słyszeliśmy o korzyściach, jakie sport przynosi naszemu ciału, naszemu dobremu samopoczuciu etc., ale co z naszą skórą? Zapewniamy wszystkie korzyści płynące ze sportu dla Twojej skóry. W prezencie dajemy ci kilka wskazówek, które pomogą ci utrzymać motywację przez cały rok!

Korzyści płynące ze sportu na Twojej skórze

Dobre krążenie krwi.

Dzięki regularnemu uprawianiu sportu, Twoja skóra staje się bardziej promienna. Rzeczywiście, podczas intensywnego wysiłku, serce bije szybciej, dlatego zwiększa się przepływ krwi, co pozwala na lepsze nawadnianie skóry właściwej poprzez dostarczenie większej ilości tlenu. To samo dotyczy składników odżywczych, które są również dostarczane przez krew, dzięki czemu skóra jest zdrowsza.

Pocenie się odprowadza toksyny.

W trakcie wysiłku, podczas pocenia się, pory skóry otwierają się, umożliwiając ich oczyszczenie. Gdy pot krąży pomiędzy porami, odprowadza zanieczyszczenia, martwe komórki i inne zakumulowane toksyny.
Toksyny te są przechowywane w układzie limfatycznym, wraz z nadmiarem hormonów (oba powodują trądzik). Krążą one we krwi i chłonce, które przenoszą te odpady do wątroby, nerek, płuc lub skóry. Odpady te są eliminowane przede wszystkim poprzez pocenie się. Bez stymulacji poprzez aktywność sportową, system ulega stagnacji.

Sport: sprzymierzeniec przeciwko oznakom starzenia się.

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, i tu właśnie kluczowa staje się rola sportu. Dzięki lepszemu nawadnianiu i odżywianiu skóry, lepiej się leczy i regeneruje. Fibroblasty (komórki wytwarzające włókna) zwiększają produkcję i jakość kolagenu i elastyny. Regularne ćwiczenia pomagają opóźnić proces starzenia się skóry.

Ekspozycja na słońce w celu uzupełnienia witaminy D.

Jeśli uprawiasz sport, zwłaszcza na świeżym powietrzu, Twoja skóra (a więc i Twoje ciało) będzie bezpośrednio wystawiona na działanie słońca. Ta ekspozycja będzie miała wpływ na jakość tekstury skóry, ale także na morale. Produkowana jest witamina D, która wzmacnia kości i układ odpornościowy. Witamina D zwiększa produkcję dopamin i endorfin, a także poziom melaniny dla zdrowego blasku!

Pozostań zmotywowany przez cały rok do uprawiania sportu.

Kiedy nadchodzi zima, czasami trudno znaleźć motywację do wyjścia i uprawiania sportu. Aby tego uniknąć, dajemy ci nasze wskazówki, by pozostać zmotywowanym.

Uprawiając sport w parach: jako para lub z przyjacielem, zawsze łatwiej jest się zmotywować i jest to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu.
Kup ładny strój: zawsze przyjemniej jest mieć strój, w którym czujesz się dobrze i ładnie. A potem, nowy strój sprawia, że chcesz go przymierzyć po raz pierwszy.
Nie zapomnij zróżnicować swojego sportu: dzięki temu nie będziesz miał rutyny sportowej i nigdy nie będziesz się nudził. Zmiana jest dobra dla Ciebie i pozwala odkryć nowe praktyki! Dzięki temu odzyskacie motywację, którą mieliście na początku.

To zabawne. To hasło przewodnie, o którym należy zawsze pamiętać. Celem jest poświęcenie czasu dla siebie, aby poczuć się dobrze. Nie zapomnij nagrodzić siebie po dobrej sesji. Posiadanie celu pomoże ci być bardziej zmotywowanym.

Podobne

Tagi