Do czego służy henna?

maj 18, 2020 przez

Do czego służy henna?

Henna to produkt do barwienia powstały ze sproszkowanej łodygi orientalnej rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Używana była już w starożytności do pokrywania ciała ozdobnymi malunkami. Henna brwi i rzęs efekt daje natychmiastowy i długotrwały, utrzymuje się około trzech tygodni. Zabieg tego typu można wykonać w gabinecie kosmetycznym albo wykorzystując gotowe produkty dostępne na rynku, w domu. Jeżeli cały proces nie będzie wykonywany przez profesjonalna kosmetyczkę, należy pamiętać o podstawowych zasadach, które trzeba zastosować.

Jak zrobić hennę?

Przede wszystkim trzeba wykonać bardzo dokładny demakijaż oczu, żeby nie zostały resztki tuszu. Następnie należy dokładnie zabezpieczyć skórę wokół oczu, aby nie uległa przebarwieniu. Doskonale nadaje się do tego wazelina albo tłusty krem. Kolejnym krokiem jest nałożenie pod dolną linię rzęs, na warstwę kremu, podkładek chroniących przed zabrudzeniem. Sproszkowaną hennę rozrabia się z aktywatorem 3% w proporcjach zalecanych przez producenta. Zazwyczaj trzeba wykonać gęstą zawiesinę, aby po nałożeniu na brwi i rzęsy nie spływała po policzkach. Hennę aplikuje się za pomocą pędzelka, patyczka, a nawet starej szczoteczki do rzęs. Po czasie określonym przez producenta należy zmyć ciepłą wodą. Przed rozpoczęciem procedury nakładania preparatu powinno się sprawdzić, czy nie wystąpi odczyn alergiczny, ponieważ manipulowanie chemicznym preparatem wokół oczu może mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Na rynku występuje wiele rodzajów produktów, które można uznać za hennę.

Czy henna jest łatwa?

Najstarszym i najbardziej znanym jest sproszkowany preparat, do którego dołączony jest aplikator, do samodzielnego rozrabiania. Można również kupić hennę w kremie, już przygotowaną do użytku, tylko aplikować. Najnowszym produktem jest henna w żelu. Jest jeszcze łatwiejsza do położenia na rzęsach i dużo prościej rozprowadza się ją na poszczególne włoski. Dla osób posiadających bardzo wrażliwą skórę należy szukać produktu o nazwie sensitiv, gwarantuje to, że zamiast wody utlenionej używany jest specjalny aktywator niepowodujący alergii.

 

Podobne

Tagi