Co daje nam rozgrzewka w tenisie?

mar 12, 2020 przez

Co daje nam rozgrzewka w tenisie?

Tenis ziemny to bardzo wymagający sport, jednak jego dostępność sprawia, że mogą go uprawiać zarówno profesjonaliści oraz amatorzy, którzy w ten sposób dbają o sprawność fizyczną, rywalizację oraz spędzają czas wolny. Niezależnie od poziomu zaawansowania gracza, bardzo ważnym aspektem uprawiania każdego sportu jest odpowiednia rozgrzewka. Specyfika tenisa polega na tym, że jest to sport o dużej intensywności, bardzo dużym zakresie ruchów oraz ich liczbie, dzięki czemu wszyscy gracze narażeni są na kontuzje i mikrourazy.

Jednym ze sposobów na to, by ich uniknąć, jest prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka, która pozwoli nam przygotować mięśnie i stawy na wysiłek i ruchy, które wymagane są na tenisowym korcie. Oczywiście rozgrzewka nie wyeliminuje w stu procentach urazów, ale znacznie ograniczy ich ilość i zmniejszy potencjalne ryzyko przymusowych przerw w grze, co jest kluczowe zarówno dla zawodowców oraz dla każdego amatora. Wiedza o tym również specjaliści z https://amazing.pl, którzy są idealnymi partnerami sprzętowymi oraz poradnikowymi pod kątem tenisowej gry.

Co osiągniemy dzięki dobrej rozgrzewce?

Tak jak wcześniej wspomniano, rozgrzewka to przede wszystkim skutecznym sposób na uniknięcie urazów w trakcie tenisowej rozgrywki. Oczywiście powinna być ona przeprowadzona odpowiednio, ponieważ złe przeprowadzenie rozgrzewki może mieć bardzo negatywne skutki. Kolejnym ważnym aspektem rozgrzewki jest podniesienie pulsu ze stanu spoczynkowego po to, aby być od razu gotowym na intensywny wysiłek fizyczny i ograniczyć uczucie zadyszki, które może kosztować wiele cennych punktów, a w konsekwencji porażkę na korcie.

Rozgrzewka dodatkowo uaktywnia każdą część naszego ciała, co pozwoli nam przygotować się na nieprzewidywalne. Tenis to sport, w którym musimy być gotowi na wszystko, ponieważ w wyniku rotacji, niedokładnych uderzeń lub niekontrolowanych odbić piłki od nawierzchni, możemy być zmuszeni do szybki ruchów i odbić, których się nie spodziewamy. Uaktywnienie wszystkich partii ciała w rozgrzewce, pozwoli nam na skuteczne poradzenie sobie z takimi sytuacjami. Kolejny i często pomijany aspekt rozgrzewki to uzyskanie odpowiedniego czucia kortu i piłki, dzięki czemu od razu będziemy bardziej precyzyjni w uderzeniach, a nasz umysł będzie bardziej otwarty. Dodatkowym atutem jest znaczne zwiększenie percepcji, a tenisie, każda milisekunda jest na wagę złota.

Podobne

Tagi