Jak zrobić strzały do łuku? Łucznictwo – pomoce. Budowa strzały – lotki do strzał

cze 24, 2018 przez

Jak zrobić strzały do łuku? Łucznictwo – pomoce. Budowa strzały – lotki do strzał

Łucznictwo jest sportem cieszącym się sporą popularnością, zarówno na świecie, jak i w Polsce. To właśnie na terenie naszego kraju (a konkretnie we Lwowie, który znajdował się ówcześnie w naszych granicach) odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w tym sporcie – zwyciężone również przez Polaków. Wiele osób pragnie rozpocząć treningi, ale zniechęcają ich dość wysokie koszta sprzętu niezbędnego do łucznictwa – po pierwsze samego łuku, po drugie strzał, tarcz i innych akcesoriów. Na szczęście strzały są elementem, który można wykonać samodzielnie.

Budowa strzały – lotki do strzał

Przed przejściem do jej wykonania należy dokładnie poznać, jak wygląda budowa strzały. Po pierwsze ma ona metalowy grot, płomień z aluminium albo włókna szklanego, zwykle plastikowa nasadka oraz lotki do strzał, które za zadanie maja stabilizowanie lotu i wykonane są zwykle z tworzyw sztucznych.

Jak zrobić strzały do łuku?

Oczywiście samodzielnie wykonane strzały będą się znacznie różnić od tych profesjonalnych, ale odpowiednio wykonane mogą być z powodzeniem wykorzystywane do nauki lub łucznictwa rekreacyjnego. Konkretnej instrukcji warto poszukać na jednym z internetowych forów poświęconych łucznictwie.