Budowa łuku – groty myśliwskie. Jak zrobić grot do strzały?

cze 3, 2018 przez

Budowa łuku – groty myśliwskie. Jak zrobić grot do strzały?

Łucznictwo to popularny sport, z którym związanych jest kilka dyscyplin. Podstawową wszystkich z nich jest oddanie celnego strzału z łuku. Jeśli interesujesz się łucznictwem i zastanawiasz się, czy nie spróbować w nim swoich sił, zacznij od podstaw, a mianowicie dowiedz się, jak zbudowany jest łuk i jakie są jego rodzaje.

Budowa łuku – groty myśliwskie

Łuk składa się z kilku elementów. Po pierwsze jest to sprężysty pręt lub listwa zwane łęczyskiem, oraz cięciwa łącząca oba końce pręta. Pociskiem używanym w łucznictwie jest strzała. Ona z kolei składa się z metalowego grotu (takiego jak groty myśliwskie), aluminiowego promienia, najczęściej plastikowej nasadki a także lotki stabilizującej lot.

Rodzaje łuków wykorzystywanych w sporcie – jak zrobić grot do strzały?

Wyróżnia się cztery kategorie łuków – klasyczne, bloczkowe, standardowe i gołe. Każdy z nich wymaga innego rodzaju strzał.

Na portalach i forach związanych z łucznictwem znajdziesz wiele dodatkowych, ciekawych informacji, między innymi jak zrobić grot do strzały, strzały czy tarcze, które będzie można wykorzystywać do nauki albo strzelania rekreacyjnego samodzielnie.