Czy karta podarunkowa to dobry prezent?

maj 16, 2021 przez

Czy karta podarunkowa to dobry prezent?

Niejednokrotnie zapewne zdarzyło się każdemu mieć problem z kupieniem prezentu. Godziny chodzenia po sklepach i wybieranie rzeczy która spodoba się osobie którą chcemy obdarować, bardzo często kończyły się fiaskiem. Niepewność czy trafimy w gust często brała górę i finalnie wracaliśmy do domu z pustymi rękami. Ostatecznie po prostu padało pytanie w stylu co Ci kupić? lub czego potrzebujesz? No ale wtedy prezent już nie jest prezentem, a myślę że każdy lubi niespodzianki, dlatego warto nie poddawać się i skorzystać z innej możliwości, aby mieć pewność że prezent będzie trafiony…Co to za sposób? Otóż mam na myśli kartę podarunkową i w tym artykule spróbuję przedstawić zalety takiego podarunku.

Karta podarunkowa

Jeżeli ktoś zastanawia się czy karta podarunkowa na prezent to dobry pomysł, to z całą pewnością odpowiedź jest twierdząca. Wyobraźmy sobie że zostaliśmy zaproszeni na urodziny do koleżanki i zaczynamy zastanawiać się co jej kupić. Wiemy że osoba ta uwielbia biżuterię, więc wydaje nam się iż sprawa jest prosta. Udajemy się do jubilera i… zaczyna się problem, bo tak właściwie to jaki ona ma gust? Co będzie się jej podobało?. Zaczynają się wycieczki od jednego sklepu do drugiego, a im większy wybór tym większe wątpliwości w naszej głowie. Stop! To wszystko nie jest potrzebne, po prostu kupujemy kartę podarunkową, wkładamy do ładnej koperty, kupujemy ciekawą kartę z życzeniami urodzinowymi i gotowe. Czy dana osoba pomyśli sobie że „odbębniliśmy” sprawę z prezentem? Nie sądzę ponieważ karta podarunkowa jest wybrana pod to co nasza jubilatka kocha, więc oczywistym jest że myśleliśmy o niej personalnie podczas zakupów. Katalog kart podarunkowych można znaleźć na stronie giftmall.pl.

Zalety karty podarunkowej

Zakup karty podarunkowej na prezent ma wiele zalet. Bez wątpienia nie będzie problemu z nietrafionym prezentem. Jeżeli tylko znamy upodobania osoby której mamy kupić prezent, to nasze możliwości są nieograniczone. W obecnych czasach nie ma sklepów, punktów usługowych, biur podróży w których nie można kupić właśnie takiej karty. Można je realizować stacjonarnie i online. Zazwyczaj mają datę ważności 1 rok i możemy wybrać dowolną wartość. Praktycznie bez problemu (jeżeli wybrany prezent jest droższy niż karta podarunkowa) można dopłacić różnicę w cenie.

Karty podarunkowe na prezent- podsumowanie

Gdy zastanawiamy się czy karta podarunkowa będzie odpowiednim prezentem, to zastanówmy się nad zaletami takiego wyboru. Po pierwsze nigdy nie będzie problemu z nietrafionym prezentem ponieważ to osoba którą obdarujemy sama wykorzysta taką kartę według własnego gustu i upodobań. Oczywiście w dobrym tonie będzie zakupienie karty adekwatnie do upodobań osoby dla której chcemy kupić prezent i jeżeli ktoś uwielbia malować i ma duszę romantyka, to raczej unikamy na przykład vouchera na siłownię. Kolejną zaletą będzie fakt iż kartę taką można wykorzystać w ciągu roku, więc nie będzie potrzeby aby jubilat czy solenizantka musieli wybierać coś “na siłę” w ciągu np. tygodnia. Wspomnieć również należy, iż prezent tego typu wykorzystamy w stacjonarnych sklepach czy punktach usługowych, ale również online gdzie w ostatnich czasach coraz więcej ludzi robi zakupy, ponieważ w sieci znajdziemy wszystko i wygodnie możemy zaopatrzyć się w to co chcemy. Oczywiście mogą pojawić się głosy, które mogą stwierdzić że taki rodzaj prezentu jest pójściem na łatwiznę, ale ja się z tym nie zgadzam, ponieważ jak zostało wspomniane wcześniej, jeżeli dowiemy się co lubi osoba dla której ma być prezent, to na pewno zostanie to docenione.

Podobne

Tagi